Afgelopen zaterdag ging in Hoogstraten de tijdelijke tentoonstelling Memorial Louis Fransen open, gewijd aan het leven en werk van Hoogstratenaar en monumentaal kunstenaar Louis Fransen. Hij was vooral beroemd in Japan waar hij talloze kunstwerken creeërde in openbare gebouwen en plaatsen zoals metrostations, vlieghavens of administratieve gebouwen van de Japanse overheid. In Hoogstraten richtte hij de kunstacademie op (IKO) en verwezenlijkte hij tal van kunstwerken in diverse schoolgebouwen, waaronder de indrukwekkende wandkeramiek in inkomhal van het VTI (beter bekend als ‘het spijker’). Naast de tenoonstelling is er ook nog een wandeling langs de verschillende kunstwerken die Louis Fransen in Hoogstraten verwezenlijkte.
Alle informatie over dit initiatief is terug te vinden op de website: www.louisfransen.be
Praktische informatie
De tentoonstelling – 11 november tot 2 december – is individueel gratis toegankelijk :
maandag tot vrijdag van 11 u tot 16 u.
zaterdag en zondag van 13 tot 15 u.
Groepsbezoeken met gids na afspraak via info@vti-spijker.be
Bijdrage: 50€ per 20 deelnemers, te storten op rekening BE70 0689 0720 2025 van “Memorial LF” met vermelding van afspraakgegevens.
Hapje en drankje inbegrepen. Lunch in Hotelschool mogelijk mits reservatie.
Stadswandeling
Langs muurschilderingen, glasramen en wandkeramieken door de kunstenaar geplaatst in vier Hoogstraatse scholen.
Te bezichtigen tijdens schooldagen van maandag tot donderdag tussen 9 en 16 uur.
Info: Gust Lauryssen, curator
0497/ 54 83 20
info@louisfransen.be
Website: www.louisfransen.be
Beschermcomité “Memorial Louis Fransen” :
May Huybrechts, Mieke Mercelis, Bie Baeyens, Nand Doms, Piet Van Deun, Luc Dockx
Mecenaat en Partners :
Paul Stoffels en Katelijne Bruurs, Erfgoed Noorderkempen, VTI & Hotelschool Spijker, IKO, Stadsmuseum Hoogstraten, Feestservice Vandersmissen.